Na blogu „Finanse dla tych, którzy mają” mówię o finansach rzeczy o których nie przeczytasz na popularnych blogach finansowych. Często moje porady i spostrzeżenia będą całkowicie inne niż te z którymi spotkałeś się wcześniej. Ale na wszystko pokażę konkretne obliczenia. Opowiem Ci o finansach rzeczy, jakich wcześniej nie słyszałeś lub słyszałaś, chyba, że jesteś już jednym z ponad tysiąca moich Klientów. Na początek musisz wiedzieć jedno:

Jeżeli masz pieniądze, ale grasz według zasad stworzonych dla ludzi bez pieniędzy, nigdy nie zbudujesz dużego majątku i pasywnego dochodu.

Ja od lat gram innymi zasadami. Moje koszty życia pokrywają odsetki z inwestycji, a nie praca. A dzięki tym zasadom 2-3 miesięcy w roku spędzam aktywnie wypoczywając i jeżdżąc po świecie.


Przygotowałem dla Ciebie serię edukacyjnych artykułów, które obejmują trzy kluczowe obszary finansów osobistych. Są to praktyczne, sprawdzone przeze mnie porady, które z powodzeniem stosuję od ponad 20 lat w zarządzaniu finansami mojej rodziny. Jestem przekonany, że moje obecne osiągnięcia finansowe są bezpośrednim wynikiem stosowania tych zasad. Zapraszam Cię do zapoznania się z tymi materiałami – wierzę że zmienią Twoje podejście do finansów i pomogą Ci zrealizować marzenia.

Remigiusz Stanisławek, certyfikowany doradca finansowy EAFP
pośrednik ubezpieczeniowy z tytułem ToT MDRT
redaktor wielu portali wiedzowych o tematyce finansów osobistych