Przygotowałem dla Ciebie szereg porad i artykułów (część jest już dostępna) w których zebrałem moje prywatne przemyślenia, obliczenia, arkusze oraz kroki do świadomego zarządzania finansami osobistymi w różnych obszarach.

Potraktuj to jako mapę, którą możesz analizować i wybierać z niej te skarby i podążać tymi ścieżkami które najbardziej Tobie odpowiadają i Cię przekonują.

W moich finansach nie ma miejsca na przypadki. Lubię mieć wszystko poukładane, a decyzje popierać analizami i dokładnymi obliczeniami.

Te moje zasady z sukcesem stosujemy w domu od lat. Skąd się wzięły?

Finansami osobistymi (szczególnie częścią matematyczną) pasjonuję się od dziecka. Wszystko zaczęło się od ciągłego wypytywania rodziców o każde najdrobniejsze wydatki (spisywane w zeszycie w kratkę gdy nie śniło się jeszcze nikomu o komputerach). Później liceum gdzie moim znakiem rozpoznawczym była codzienna gazeta z rubryką finansową.

Naturalną kontynuacją były studia ekonomiczne a po kilkunastoletnim ciekawym epizodzie pracy w korporacji (i intensywnego budowania oszczędności) od 2007 roku zacząłem wspomagać prywatnych inwestorów w zakresie inwestowania, ubezpieczeń na życie i zarządzania majątkiem prowadząc dwie firmy:

  • Opiekun Inwestora  – udostępniająca dla każdego narzędzia wspomagające samodzielne zarządzanie funduszami inwestycyjnymi. Niejako przy okazji prowadząc bloga o funduszach który w latach 2010 i 2011 był w pierwszej trójce blogów finansowych konkursu Blog Roku organizowanego przez Onet.pl.
  • Rodzinne Finanse – gdzie w ramach Finansowego SPA inwestuję wspólnie z grupą około 1000 inwestorów w projekty biznesowe. Dotychczas zainwestowaliśmy już ponad 250 mln zł. Zapraszam – też możesz dołączyć do grupy inwestorów (minimalna kwota inwestycji to 10-20 tys zł).

Ścieżki na mojej mapie skarbów

Tematy poruszane na stronie Finanse dla Tych co Mają obejmują planowanie finansowe w różnych obszarach, zarządzanie majątkiem oraz inwestowanie. Dla Twojej wygody artykuły grupuję tematycznie tak aby można było wygodnie zapoznać się z wybraną tematyką zamiast ‘szukania’ artykułów które przecież pojawiają się w różnej kolejności.

Możesz też korzystać z przypisania artykułów do tematów – znajdziesz je jako małe prostokąty w nagłówku poszczególnych artykułów. W ten sposób przejdziesz do listy porad o danej tematyce. Natomiast listę wszystkich tematów odnajdziesz w bocznym panelu w sekcji Blog.

Plany wydawnicze – czyli listę artykułów które mam w planach poruszać znajdziesz na tej stronie. Twoje zdanie jest dla mnie ważne – napisz w formularzu co byłoby dla Ciebie ważnym tematem który powinienem poruszyć.


Mój System Planowania Finansowego

Jako Certyfikowany Doradca Finansowy EAFP (i wykładowca studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu) do tematu zarządzania majątkiem podchodzę kompleksowo. Co prawda moją specjalizacją są inwestycje (nie giełdowe, ale biznesowe oraz fundusze inwestycyjne) ale w artykułach, szkoleniach, webinarach, materiałach dostępnych w Finansowym SPA a przede wszystkim we własnych finansach domowych uwzględniam znacznie więcej składowych Planu Finansowego.

Na początku 2023 roku spodziewaj się więcej informacji na ten temat.

W międzyczasie zapraszam do zapisów na listę mailingową – gdzie powiadomię Cię o nowych artykułach.

Zapraszam do lektury

Remigiusz Stanisławek, EAFP, MDRT
inwestor praktyk, szkoleniowiec, wykładowca
certyfikowany doradca finansowy

Cykl artykułów: Plan finansowy